Jak uzyskać dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?

Jak uzyskać dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne jest w Polsce najbardziej powszechnym i pożądanym świadczeniem. Korzystanie z powszechnej opieki zdrowotnej wymaga posiadania statusu osoby ubezpieczonej. Jednostką zapewniającą Polakom ubezpieczenie zdrowotne jest Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), który zarządza środkami finansowymi, pokrywa koszty świadczeń, a także refunduje leki. Codzienność pokazuje jednak, że opieka zdrowotna udzielana przez NFZ bardzo często jest niewystarczająca, wymaga długiego oczekiwania w kolejkach i nie zawsze respektuje indywidualne podejście do pacjenta. Z tego względu wiele osób decyduje się wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Statystyki Polskiej Izby Ubezpieczeń podają, że z prywatnych ubezpieczeń medycznych korzysta co najmniej 750 tysięcy osób. W jaki sposób uzyskać prywatną polisę? Gdzie szukać pakietów, które zagwarantują nam kompleksową opiekę medyczną, komfortowy pobyt szpitalny czy indywidualne konsultacje lekarskie? Wreszcie, czy można wykupić dobre ubezpieczenie dodatkowe, które jednocześnie posiada korzystną cenę? Poniżej czytelnik znajdzie praktyczne wskazówki, które stanowią również odpowiedź na powyższe pytania.

Wyślij zapytanie

lub

Zadzwon do nas

+48 784 044 044

Pierwsze krok w stronę zakupu sprawdzonego, dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego

 

Poszukując sprawdzonej oferty prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, w pierwszym kroku warto zwrócić się do specjalisty, który jest biegły w temacie ubezpieczeń i posiada doświadczenie w wyszukiwaniu najkorzystniejszych ofert dodatkowego ubezpieczenia medycznego. Jednym z takich fachowców jest na przykład broker, który w klarowny sposób przedstawi aktualną ofertę opieki medycznej, a także wskaże na te polisy, które wyróżniają się na tle pozostałych. Dobry broker to osoba, która indywidualnie podchodzi do każdego klienta, a więc dostosowuje polisę do jego wieku, płci, stanu zdrowia czy możliwości finansowych.

Można powiedzieć, że broker jest pośrednikiem pomiędzy klientem, a towarzystwem ubezpieczeniowym i za każdym razem adwokatem tego pierwszego. Jeśli zależy nam na wiarygodnym rozeznaniu rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, warto udać się do zaufanego biura brokerskiego. Z reguły najlepsi są ci konsultanci, którzy działają całkowicie niezależnie, bez pośrednictwa agentów ubezpieczeniowych, dzięki czemu mogą całkowicie skupić się na potrzebach swojego klienta. Dobrym przykładem jest tutaj Broker4u.eu

 

Charakter ubezpieczenia, umowa, rodzaj pakietu: na co zwrócić szczególną uwagę?

 

Zakup dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego obejmuje kilka ważnych etapów. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może mieć charakter indywidualny lub grupowy. Osoba zainteresowana jego zakupem musi więc zakwalifikować siebie do jednej z tych grup. Po znalezieniu oferty, która najbardziej spełnia wymagania, ważne jest, aby dokładnie przeczytać umowę. Niekiedy zawiera ona tzw. haczyki. Można je jednak szybko zidentyfikować dzięki fachowemu wsparciu brokera. Najtańszy pakiet medyczny zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Jeśli osoba zainteresowania dodatkową polisą ochrony zdrowia jest zatrudniona u pracodawcy, który podpisał umowę z firmą ubezpieczeniową, wówczas opłata za świadczenia zdrowotne jest znacznie niższa, niż przy samodzielnym ubezpieczeniu.

 

Dodatkowa ochrona zdrowia: polisa czy abonament medyczny?

 

Dobrze jest też mieć świadomość, że dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne może mieć charakter polisy, bądź też abonamentu medycznego. W dobrym biurze brokerskim można otrzymać fachowe, a jednocześnie proste wytłumaczenie różnicy pomiędzy tymi pojęciami. Konsultanci z Broker4u.eu podkreślają, że wynika ona przede wszystkim z faktu, że posiadacze polisy, w przeciwieństwie do właścicieli abonamentu, mają możliwość swobodnego wyboru kliniki i lekarza. Decydując się na polisę warto rozważyć zakup pakietu rodzinnego, która gwarantuje opiekę medyczną nie tylko nam samym, ale także naszemu współmałżonkowi oraz dzieciom.

 

Idealny, prywatny pakiet zdrowotny, czyli jaki?

 

Optymalna opieka zdrowotna to taka, dzięki której można uzyskać następujące korzyści:

 • natychmiastowa opieka szpitalna,
 • zaawansowana diagnostyka stanów chorobowych,
 • stała wysokość składki,
 • możliwość uzyskania zwrotu funduszy za zakup leków,
 • dodatkowe świadczenie zdrowotne, na przykład zabiegi rehabilitacyjne,
 • korzystna cena całego pakietu.

Samodzielne poszukiwanie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, które spełni wszystkie powyższe wymagania, może być dużym wyzwaniem. Z pewnością będzie też wymagało czasu. Z tego względu warto zwrócić się o poradę do specjalistów.

Kontakt Masz pytanie?

 • Staropolskie Towarzystwo Inwestycyjne Sp. z o.o.
 • T:

  +48 784 044 044
  (PN-PT: 9:00 – 17:00)

 • E:

  office@broker4u.eu

 • A:

  ul. Słowackiego 55/1
  60-521 Poznań
   /broker4u.eu

Wyślij zapytanie